Powrót na Wyspę Brownsea

46202265_2171929092827179_2276155220306165760_n

Czterokrotnie powracali na Wyspę Brownsea, by ją w końcu 11 grudnia opuścić. Ale nie na zawsze! To, co przeżyli na kursie przewodnikowskim, który nosił nazwę „Powrót na Wyspę Brownsea” zostanie w nich i będzie owocować, gdy już wejdą na granatowy szlak. A wędrówkę podjęło 21 uczestników tego kursu, którzy wśród swoich drużynowych podsumowali udział w kursie i otrzymali dyplomy jego ukończenia. Najbliższą okazję do sprawdzenia się w działaniu będą mieli przygotowując nasze wigilijne spotkanie instruktorskie.

Program kursu, przygotowany przez Hufcowy Zespół Kadry Kształcącej, nadał standardom kursu przewodnikowskiego obowiązującym w ZHP ciekawą formę, przede wszystkim poprzez uczenie w działaniu i stawianie wyzwań.

W ramach służby kursanci sprawili radość zarówno seniorom w DPS „Jesień życia”, jak i małym pacjentom szpitala dziecięcego w Bydgoszczy. Nie zapomnieli również o naszych braciach mniejszych i w bydgoskim schronisku dla zwierząt psiaki ucieszą się z nowych leżaczków i poduszek własnoręcznie wykonanych przez kursantów. Upomnieli się również o poszanowanie i obronę praw człowieka pisząc listy w ramach Maratonu Pisania Listów Amnesty International. A bydgoską przyrodę wsparli porządkowaniem lasu w otoczeniu Eksploseum.

Świętowanie Dnia Niepodległości zostanie im na długo w pamięci. Podziwialiśmy ich w roli drużyny sztandarowej hufca na uroczystościach miejskich. Spisali się znakomicie.

We wspomnieniach uczestników kursu zostanie na pewno smak obiadu gotowanego w kociołku nad ogniskiem, noc grudniowa spędzona w lesie pod gwiazdami nad głową, czy wieczorna kuźnica na tarasie bydgoskiego Dworca Głównego PKP. Wspomagać pamięć będą także zdjęcia i film nagrywany w trakcie zajęć, do obejrzenia którego serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *