Spotkanie Pokoleń 2017

18556935_1514217911931637_1468182955881562954_n

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że poczuliście szczególną ochotę dowiedzieć się więcej o swoich korzeniach? Odkurzyliście stare albumy i pamiątki? Wierciliście babci dziurę w brzuchu, by opowiedziała coś o swoim dzieciństwie? Tegoroczne Spotkanie Pokoleń pozwoliło nam wszystkim lepiej poznać początki i historię harcerstwa w naszym mieście. W Bibliotece Pedagogicznej wystawione zostały najróżniejsze pamiątki, od kronik po proporce i mundury. Po części artystycznej wszyscy udali się na dwór, by po wysłuchaniu gawędy, wspólnie śpiewać i pląsać przy ognisku. Pokolenia bydgoskich harcerzy wspólnie bawiły się i świętowały. Podczas ogniska działały również stanowiska z krótkimi zadaniami, do którym mieszane grupy udały się w przerwie, by wykonać przygotowane zadania. Gośćmi spotkania byli również skauci szkoccy, którzy na ręce komendantki hufca przekazali podarek z okazji rocznicy 100-lecia oraz pokazali jedną ze swoich ogniskowych zabaw. Na koniec wszyscy, młodzi i starzy, dziewczyny i chłopcy, Polacy i Szkoci, stanęli w kręgu, by wspólnie odśpiewać Pieśń Pożegnalną oraz Bratnie Słowo. W ten sposób kolejny raz podkreślili jedność naszej skautowej rodziny.

Link do albumu ze zdjęciami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *