Spotkanie Pokoleń 2018

33200358_1910875018932589_6351261869113606144_o

22 maja w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy ponad 120 zuchów, harcerzy, instruktorów i harcerskich seniorów zebrało się na dorocznym Spotkaniu Pokoleń. Upamiętnia ono rocznicę wydania pierwszego rozkazu skautowego przez Andrzeja Małkowskiego, co nastąpiło 22 maja 1911 roku we Lwowie i jest uważane za początek skautingu na ziemiach polskich.

Po uroczystym apelu uczestnicy spotkania, podzieleni na 10 zespołów, mieli możliwość wirtualnie przenieść się w czasie w różne epoki rozwoju harcerstwa i spróbować gier, zabaw i ćwiczeń, pochodzących z tych okresów. Były to m. in. podwórkowe gry i zabawy z czasów dwudziestolecia międzywojennego, ćwiczenia terenowe z lat 30. XX wieku, gawędy o założycielach harcerstwa, językowe domino, kalambury i oczywiście harcerska piosenka. Uczestnicy mogli też zaznajomić się z tradycyjnym harcerskim sprzętem łącznościowym oraz rozwiązać quiz na smartfonach przy wykorzystaniu całkowicie współczesnych technologii.

Nie zabrakło także elementów poważnych – zuchy i harcerze zwiedzali okolicznościową ekspozycję Muzeum Oświaty, poświęconą martyrologii Polaków we wrześniu 1939 roku. Spotkanie było bowiem połączone ze zbiórką pieniędzy na budowę pomnika ofiar Mordu Pomorskiego, którą na Złazie Harcerskim w dniu 14 kwietnia zainicjował Marszałek Województwa pan Piotr Całbecki. Uczestnicy spotkania mogli także podpisać okolicznościowe cegiełki, związane z tą budową.

Na zakończenie spotkania zapłonął harcerski Ogień Niepodległości, przywieziony do naszego hufca z okolicznościowego capstrzyku w dniu 10 listopada 2017 roku przez harcerzy Szczepu 7 BDHiGZ „Zielona Siódemka”.

 

Zapraszamy do relacji zdjęciowej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *