Warsztaty Rad Drużyn 2017

DSC_0326

W dniach 4-6 czerwca 2017r, w zawsze dla nas gościnnym HOO „Pólko”, spotkały się rady bydgoskich drużyn i gromad. Harcerze, pełniący funkcje w swoich środowiskach – zastępowych, przybocznych, drużynowych i szczepowych – przez cały weekend brali udział w różnego rodzaju zajęciach, które miały wzbogacić ich warsztat funkcyjny.  Mogli podszkolić się w organizowaniu gier terenowych, rozmawianiu z rodzicami podopiecznych, rozwiązywaniu konfliktów, wykorzystywaniu chemii do zabaw na zbiórkach, w lepszym wykorzystywaniu metody harcerskiej i instrumentów metodycznych… Obok zajęć rozwijających umiejętności i pozwalających na zdobycie nowej wiedzy i inspiracji, znalazł się też czas, by zastanowić się, po co to wszystko robimy i co to znaczy być dobrym zastępowym, przybocznym. Nie zabrakło też integracji – gier planszowych, szybkich randek – również tej z myślą o przyszłości (młodzi drużynowi, wraz ze starszyzną, uczestniczyli w ognisku dot. tego, jak pracować z kadrą pokolenia Z). W niedzielę część harcerzu uczestniczyła w kursie pierwszej pomocy, który współpinansowany był ze środków Urzędu Marszałkowskiego i HOO „Pólko”. Było aktywnie, pożytecznie i wesoło!

A Wy, dostaliście „kopa” pozytywnej energii dzięki WRD? 🙂

 

Relacja foto, autorstwa dh. Wojtka Budzyńskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *