XXIV Zlot Hufca Bydgoszcz-Miasto ZHP

DSC_0119

Sto lat to za mało, sto lat to za mało, sto pięćdziesiąt by się zdało! W roku 2017 obchodzimy nie tylko rocznicę 100-lecia harcerstwa w naszym mieście, ale także 50 lat Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Pólko”! Jest co świętować! W połowie czerwca blisko 350 zuchów i harcerzy z naszego hufca odwiedziło ośrodek, by razem wziąć udział w Zlocie Hufca pod hasłem „100 lat, zmieniamy świat!

Wiele działo się podczas zajęć dla wszystkich metodyk: w piątek wspólne ognisko, a w sobotę i niedzielę gry terenowe – np. harcerzy, podczas której uczestnicy musieli zdobyć rzeczy potrzebne do przygotowania imprezy z okazji obu jubileuszy. Harcerze starsi i wędrownicy ruszyli w sobotę do Koronowa, by pełnić służbę, a po południu gotowali dla pobliskiej jadłodajni dla ubogich, były też warsztaty z ludźmi, którzy zmieniają świat – doradcą zawodowym, prezesem fundacji… Najmłodsi, zuchy, zmieniały świat, ratując przyrodę – chociażby wykorzystując stare skarpetki do stworzenia niezwykłych pluszaków. No, i obowiązkowo była niedzielna msza święta, po harcersku!

Oprócz tych kilku rzeczy, działo się znacznie więcej, ale długo by opowiadać. By dodatkowo umilić czas bydgoskim harcerzom podczas weekendu, wieczorami działały dwie kawiarenki: 7 BDSHiW „Forward” oraz „Scoutbucks” (zrzeszający wędrowników z różnych środowisk). Chociaż pogoda bywała kapryśna i zmienna, uśmiech nie znikał nikomu z twarzy. Podczas apelu końcowego, podsumowującego nie tylko zlot, ale aktywności z całego roku szkolnego, wręczone zostały między innymi nagrody dla drużynowych, harcerzy szczególnie zasłużonych na rzecz hufca i nie tylko oraz odznaki PTTK za udział np. w wędrówce „100 kilometrów na 100-lecie”. Niespodzianką okazał się prezent przygotowany przez „Forward” z okazji jubileuszu ośrodka – 50 poduszek na 50-lecie oraz wspólnie odśpiewane „Sto lat” z okazji urodzin naszej komendantki hufca hm. Beaty Kobus. Po zakończeniu apelu wszystkie zuchy biorące udział w zlocie ruszyły zakopać przygotowaną wcześniej kapsułę czasu, w której umieściły listy do zuchów z przyszłości. Odkopiemy ją dopiero na 100-lecie „Pólka” w 2067 roku! A my widzimy się już za rok, w 2018.

 

relacja: Dominika Wielkiewicz

zdjęcia: Wojciech Budzyński [album dostępny TUTAJ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *